Szőlőmagolaj, hidegen sajtolt
Miért jobb a szőlőmagolaj mint a többi olaj?
Az olajfajták között előkelő helyen áll, hiszen magas E-vitamin tartalommal bír, antioxidáns hatása majdnem 20-szor jobb, mint a C-vitaminnak, és 50-szer nagyobb, mint az E-vitaminé. Éppen ezért tartják úgy, hogy alapvető szerepet játszik az egészséges táplálkozásban és az egészség javításában. E-vitamin tartalma 9-10 mg/100 g. A hidegen sajtolt szőlőmagolajat tehát nagyon fontos, hogy használd a hétköznapokban! A sajtolás során semmilyen adalék-, vegyszer-, vagy színezőanyag nem kerül felhasználásra. Nem alkalmaznak magas hőmérsékletet, mert a magas hő csökkenti az olajok vitamin- és ásványianyag-tartalmát. Nagy mennyiségben tartalmaz telítetlen zsírsavakat, antioxidánst, linolsavat, klorofillt. Megköti az egészségedre káros szabadgyököket. Könnyen emészthető és koleszterinmentes. Az édes, roppanós szőlőhús közepén megbúvó, aprócska mag védve van a permetezőszerek káros hatásaitól, ezért bízhatsz benne, hogy maximálisan egészséges.
Hogyan fogyaszd belsőleg?
- A szőlőmagolaj az egészségtudatos táplálkozás egyik alapvető élelmiszere: nagy szerepe van abban, hogy elkerüljenek a betegségek. Húsra, halra vagy salátára is bátran öntsd! Fontos, hogy hőhatás ne érje, tehát ne szőlőmagolajban süsd a húst, csak a végén, fogyasztás előtt locsold meg vele az ételt. Az olaj hevítésekor káros transzzsírok keletkeznek, ezért kerülendő!
- Sokféle gyulladásnál (fogíny, fekély, reflux) jó hatású
- Védi a szemet, segíthet megakadályozni a szürkehályog kialakulását
- Erősíti a vérereket és a hajszálereket, ezáltal is csökkentve a trombózisveszélyt
- Szívbarát, védi a keringési rendszert a meszesedéstől
- Csökkenti a trombózis lehetőségét
- Kedvező hatása van a prosztatára és az impotenciára
- Nőknél enyhíti a változókor kellemetlen tüneteit
- Védi a sejteket a káros hatásoktól és gátolja a rák kialakulásának veszélyét
- Hatékonyan befolyásolja a vér koleszterin-tartalmát
- Erősíti a szervezetet a stressz ellen, javítja a közérzeted
- Csökkenti az inzulinrezisztenciát
Mindehhez csak napi 1 teáskanálnyi mennyiséget kell fogyasztanod az olajból.
PIRÍTÓS szőlőmagolajjal
Készíts pirítós kenyeret, amire szőlőmagolajat csepegtetsz! Gyors, finom, egészséges és tápláló reggeli. Tehetsz még rá sajtot, salátalevelet, paradicsomot.
Külsőleg (bőrödre kenve)
- Magas antioxidáns tartalmával javítja a bőröd simaságát és rugalmasságát, regenerálja a kollagénszöveteket. Arc-, szem- és testápolásra is használhatod
- Megelőzi a pattanások kialakulását. A szőlőmagban található antioxidánsok gyulladáscsökkentő hatásúak, így pattanásos bőrre is használhatod a mindennapokban. Esti tisztálkodás után, vékony rétegben kend fel
- Öregedés és narancsbőrgátló
- Hajregeneráló hatású. Kutatásokból kiderült, hogy a szőlőmagolajjal kezelt hajhagymák megerősödnek
Mézes-szőlős arc- és testradír
Hozzávalók:
1 evőkanál méz
3 evőkanál himalája só
1 teáskanál szőlőmagolaj
1 citrom leve
tetszés szerinti illóolaj (zsíros bőrre: ylang-ylang, szárazra: levendula, vegyesre: grapefruit) (ez elhagyható)
Elkészítés:
A szőlőmagolajhoz add hozzá az illóolajat és a citrom levét! Jól kavard el, majd a mézes sóhoz apránként adagold az olajos egyveleget! Ha szükséges, azaz úgy látod, hogy a só még felvesz további olajmennyiséget, akkor adj hozzá pluszban bázisolajat! Végül a masszát vidd fel a testedre, de a szemek környékét hagyd ki! A felvitel után néhány perccel töröld le, majd öblítsd le hideg vízzel!